Üyelik Tarihi 2 Aralık 2011
 
İlan No:554

ID48: ÇTK'DAN ; KARAMÜRSELDE , 26000 M2 , 110.000 TL

 

110.000 TL

 • İlan Tarihi:
 • 15 Aralık 2011
 • Ülke
 • Türkiye
 • İl / İlçe
 • Kocaeli / Karamürsel
 • 26000
 • Kimden
 • Emlak Ofisi
 • İmar Durumu
 • Tarla
 • Kaks (Emsal)
 • % 5 / 10
 • Tapu Durumu
 • Müstakil Parsel


İlanın Açıklaması

ID48: ÇTK'DAN ; KARAMÜRSELDE , 26000 M2 , 110.000 TL

+90 555 685 14 53 - http://ctkemlak.com/ - https://twitter.com/ctkemlak - emlak@ctkemlak.com


KADASTRO YOLUNA 2 PARSEL İÇERDE ,

ELEKTRİK MEVCUT ,

BİR KISMI İZNİK GÖLÜ MANZARALI ,

SUYU MEVCUT ,

KİRAZ , CEVİZ VB. EKİLMEYE UYGUN ,

ASFALTA 300 MT. MESAFEDE ,

DOKUZ/ON ADET MEŞE AĞAÇLARI DİKİLİ ,

SATILIK TARLA.YALAKDERE ;

Köyümüz 07.06.1992 yılında Belediye teşkilatına kavuşmuş ancak 2008 yılında düzenlenen kanunla belediye teşkilatı kapatılmıştır. Karamürsel ilçe merkezine 17 Kocaeli il merkezine 54 kilometre uzaklıkta olup Karamürsel-İznik karayolu üzerindedir. Kavşak bir noktada ekonomik ve sosyal hareketliliğin yaşandığı köyümüzün, işlenen 1.780 hektar tarım arazisi mevcuttur. Ormanlık alanı ise 124,2 hektardır. Nüfusu 2000 yılındaki sonuçlara göre 2007 kişi civarındadır.1970 yılında elektriğe kavuşan köyümüzde, 1969 yılında eski okuma odası yerine yeni bir okul yapılmıştır. Bu okul daha sonra 1994 yılında yenilenerek ilköğretim okuluna dönüştürülmüştür. 1987 yılında açılan sağlık evi ise 1990 senesinde sağlık ocağına çevrilmiştir.Merkez durumunda olması sebebiyle çevresindeki köylerle kara¬yolu ulaşımı ve yakın münasebetleri bulunan Yalakdere'de, genellikle tahıl ve ayçiçegi yetiştirilir. Adını aldıgı dere boyunca aile sebzeciligi de yogun olarak gerçekleştirilen köyümüzde, besi hayvancılıgı da gelişme göstermektedir. Buna ragmen nüfusuna yeterli işgücü saglayamayıp, göç nedeniyle nüfus kaybına ugramaktadır.Köyümüz, eski yapıların yogun oldugu bir yer olarak dikkati çekmektedir. Valideköprü mahallesi ise, son yıllarda hızla bir tarımsal gelişme sürecine girmiştir. Tarla ziraatçılıgı ve tahıl üretiminin yaygın oldugu Valideköprü, Çamdibi köyü göletinden alınması öngörülen su ile sulu tarıma hazırlanmaktadır.

+90 555 685 14 53 - http://ctkemlak.com/ - https://twitter.com/ctkemlak - emlak@ctkemlak.com

Civar köylerimiz

Avcı Köyü ( Merdigöz )
Avcı köyü, Karamürsel'in en eski yerleşim alanlarındandır. 105 haneye sahip Avcı köyüne 1965-1966 yıllarında su getirilmiş olup, 1969 yılında eski olan köy ilkokulu onarılmıştır. Aynı yıllarda etüd çalıŞmaları yapılan elektrik, 1973 yılında köye ulaştırılmıştır. Kanalizasyon ve su şebekesi bulunmaktadır. Köyün 7.365 dekarlık tarım arazisinin 500 dekarı sulanabilmektedir. 8.850 dekarlık orman sahasına sahiptir. Geçmişte en başta gelen ürünü tütündü. Marmara bölgesinin en kaliteli tütünü burada yetiştirilmekteydi. Günümüzde tütün yok denecek kadar az yetiştirilmekte, bunun yanında buğday ve ayçiçeği ekimi yapılmaktadır. Meyve üretiminde ise üzüm ve şeftali bahçeleri hemen ilk sırayı alır. Merkez belde Yalakdere'nin komşusu olan Merdigöz'de hayvancılık ve arıcılık da yapılmaktadır. Köyde ilçe Tarım Müdürlüğünce hayvan ırkı ıslah çalışmaları sürdürülmektedir. Son yıllarda bal üretiminde artış sağlanmıştır. Geleneksel hayatın öncelikle hüküm sürdüğü köyün, cografi konumu sebebiyle ekonomik gelişimi düşük olmakta, bu sebepten göçten en çok etkilenen köylerin başında gelmektedir.

+90 555 685 14 53 - http://ctkemlak.com/ - https://twitter.com/ctkemlak - emlak@ctkemlak.com

İhsaniye KÖYÜ,
Hayriye köyünün içinden sola sapılarak devam ettiğimiz yolun 2. kilometresinde İhsaniye köyü yer alır. Köyün ilçe merkezine uzaklığı 16 kilometredir. 3.000 dekarlık tarım 80 dekarlık orman arazisi bulunmaktadır. 585 dekarlık tarım arazisinde sulu tarım gerçekleştirilir. Buğday ve ayçiçeği belli başlı gelir kaynaklarını oluşturur. Hayvancılık da ileri düzeyde yapılmaktadır. İhsaniye, Avusturya imparatorluğuna karŞı koyan ve Bosna-Hersek'in müdafaası için kahramanlıklar gösteren Hacı Ömer Bey ve efradına, Osmanlı Padişahı II. Abdulhamid'in "İhsan" ettigi bir köydür.

+90 555 685 14 53 - http://ctkemlak.com/ - https://twitter.com/ctkemlak - emlak@ctkemlak.com

Kızderbent KÖYÜ,
Karamürsel-İznik yolu üzerinde, ilçeye 28 kilometre mesafede yer alır. Karamürsel'den sonra en eski belediye teşkilatına sahip olan Kızderbent'te 330 hane bulunmaktadır. 1972 yılında Belediye teşkilatı kurulan Kızderbent beldesi aynı zamanda ilçenin en eski yerleşim yerlerindendir. 16.830 dekarlık tarım arazisinin, suyu kısıtlı olmasından dolayı, yalnızca 210 dekarlık bölümünde sulu tarım yapılabilmektedir. Arazilerinin önemli bir bölümü mer'a olarak kullanılır. 800 dekarlık orman arazisi mevcuttur. Buğday, tütün, ayçiçeği ve mısır üreticiliğinin yanısıra büyük ve küçük baŞ hayvan yetiştiriciliğide yapılmaktadır. İpek Halıcılığı da halkın önemli gelir kaynaklarındandır.1970 yılında elektrige kavuşan Kızderbent'te 1971 senesinde su getirilmiş, aynı yıl köprü yapılmış ve yolu yeniden onarılmıştır. Bu yol 1973 de asfaltlanmıştır. 1987 Yılında da saglık ocagı kurulmuştur.

+90 555 685 14 53 - http://ctkemlak.com/ - https://twitter.com/ctkemlak - emlak@ctkemlak.com

Semetler KÖYÜ,
Semetler'e, Yalakdere beldesinin Valideköprü mahallesinden sapılarak 3 kilometre sonra varılır. İlçe merkezine uzaklığı 25 kilometredir. 60 Hanesi mevcuttur. 8.650 dekarlık geniş bir tarım arazisi üzerinde 1.300 dekarlık bölümünde sulu tarım yapılmaktadır. Ormanlık alanı ise 770 dekardır. Hayvancılık ve tahıl üretiminin ön planda olduğu bu köyde, son yıllarda sebze ve meyveciliğe de önem verilmeye başlanmıştır. Buğday, ayçiçeği ve karpuz baŞlıca üretimini oluşturur.1960 yılında şose yol yapılan Semetler, 1973 yılında elektrige kavuşmuş, 1985'de Fevziye köyü ile birlikte içme suyu hattı oluşturarak halkın içme suyunu temin etmiştir.

+90 555 685 14 53 - http://ctkemlak.com/ - https://twitter.com/ctkemlak - emlak@ctkemlak.com

Hayriye KÖYÜ,
Karamürsel-İznik yolunun 14. Kilometresinde yer alan Hayriye köyünün 4.000 dekar tarım arazisi ve 1370 dekar orman alanı bulunmaktadır. Yetiştirilen ürünlerin başında sebze ve meyvenin yanında buğday ve ayçiçeği gelmektedir. Hayvancılıkta önemli bir yer tutmaktadır.
Bu köy, Osmanlı-Rus Savaşından ( Doksanüç Harbinden ) sonra Bosna-Hersek, Bihaç ve Mostar bölgelerinden gelen BoŞnak göçmenlerce 1900'lü yıllarda kurulmuştur.


+90 555 685 14 53 - http://ctkemlak.com/ - https://twitter.com/ctkemlak - emlak@ctkemlak. com  


+90 555 685 14 53 - http://ctkemlak.com/ - https://twitter.com/ctkemlak - emlak@ctkemlak.com

MİSYONUMUZ ;
Müşterilerimizin ; Taşınmazlara ilişkin mülkiyet bilgilerini devlet güvencesi altında muhafaza etmek, güncellemek ve hizmete sunmak.

VİZYONUMUZ ;
Mesleğimizde ;Taşınmazlara yönelik politikaları belirleyen ve yöneten lider kurum olmak.

ÇTK EMLAK YAŞAM SÜRECİNDEKİ EMLAK PROFESYONELLERİ
En iyi kullanımını değerlendiren danışmanlar; Pazar değerini saptayan eksperler; Gerekli fonları temin eden finansörler; Projeleri yaşama geçiren geliştirmeciler; Kiracıları bulan acenteler; Yatırımı optimize eden yöneticiler;

+90 555 685 14 53 - http://ctkemlak.com/ - https://twitter.com/ctkemlak - emlak@ctkemlak.com

TAM ZAMANLI , YARI ZAMANLI , EŞ ZAMANLI ;EV HANIMLARI , EMEKLİLER , ÜNİVERSİTELİLER , GENÇLER , ÖĞRENCİLER , EK İŞ ARAYANLAR , VB.! BAY / BAYAN ; EKİP ARKADAŞLARI ARANIYOR !

+90 555 685 14 53 - http://ctkemlak.com/ - https://twitter.com/ctkemlak - emlak@ctkemlak.com


BALIKESİR ;

BURHANİYE , HAVRAN , EDREMİT , ZEYTİNLİ , AKÇAY , GÜRE , ALTINOLUK VE KÜÇÜKKUYU İLE MERKEZ VE KÖYLERİNDEKİ YERLERİNİZ , NAKİT KARŞILIĞI ALINIR VE KAT KARŞILIĞI YAPILIR.AYRICA AYNI ÇEVREDE BULUNUNAN GAYRİMENKULLERİNİZİN , TADİLAT , DEKORASYON , TEMELDEN ÇATIYA KADAR VB. İŞLERİNİZ İTİNA İLE YAPILIR.HER TÜRLÜ TAŞERON İŞLERİ İLEDE HİZMETİNİZDEYİZ.BUNUNLA BERABER EDREMİT MERKEZDE ,İHTİYACINIZ OLAN HER TÜRLÜ İKİNCİ EL EV EŞYASI ,VEDE BEYAZ EŞYA ALIM SATIMI İLEDE HİZMET VERMEKTEYİZ.

+90 555 685 14 53 - http://ctkemlak.com/ - https://twitter.com/ctkemlak - emlak@ctkemlak.com

İSTANBUL ANADOLU YAKASINDA ;

ÇANAK MONTAJI , TAMİRİ VE AYARI , UYDU MERKEZİ SİSTEMİ KURULUMU İLE, PLAZMA , LCD , TV. MONTAJI VEDE TAMİRİ İLEDE HİZMETİNİZDEYİZ.

+90 555 685 14 53 - http://ctkemlak.com/ - https://twitter.com/ctkemlak - emlak@ctkemlak.com

TÜRKİYE GENELİNDE ;

KONUT , HOTEL , PANSİYON , OFİS , VB. YERLERİNİZİN ,PERDE , DEKORASYON , TASARIM VE UYGULAMA İŞLERİMİZ İLE HİZMETİNİZDEYİZ.

+9 0 555 686 14 53 - http://ctkemlak.com/ - http://twitter.com/ctkemlak - emlak@ctkemlak.com

T Ü R K İ Y E


KONUT KREDİSİNDE ZARAR ETMEMENİN YOLLARI ! ;

>KONUT BULMADAN KREDİYE BAŞVURMAYIN
Satın alacağınız konutu bulmadan banka başvurusu için zaman harcamayın; fiyatlar haftalık olarak güncellendiği için ilerlemeye hazır olduğunuz gün itibariyle size en uygun bankayı belirlemek daha avantajlıdır.

>>>FARKLI BANKALARA DANIŞIN
Düzenli çalıştığınız bankanın önerileriyle yetinmeyin – fiyat teklifleri bankadan bankaya büyük farklılık gösterir

>>>YILLIK MALİYET ORANINA DİKKAT EDİN
Kredide sadece faiz oranına değil, ödenen komisyon, masrafları ve sigortaları da içeren yıllık maliyet oranına dikkat edin.

>>>ÇOK SAYIDA KREDİ BAŞVURUSU YAPMAYIN
Banka T.C. Kimlik numaranızı kullanarak geçmiş kredi ve borç ödemelerinizi araştırır. T.C. Kimlik numaranızı çok sayıda bankaya ayrı ayrı vermek çok sayıda bağımsız kredi talebinin oluşmasına ve dolayısıyla bankaların gözünde kredi skorunuzun düşmesine sebep olabilir.

>>>VADEYE DİKKAT!
Uzun vadeli kredi her zaman en uygun çözüm değildir; uzayan vade aylık taksiti düşürür ama faiz yükünü ve toplam maliyeti yükseltir. Taksiti bütçenize uygun bir seviyeye çekerken toplam faiz tutarını minimumda tutan en uygun vadeyi belirleyin.

>>>EKSPERTİZ RAPORUNU İNCELEYİN
Kredi hesabında konutun satın alım değeri değil, bağımsız değerleme şirketlerince tesbit edilecek ekspertiz değeri kullanılır. Ekspertiz raporunu bankadan isteyip inceleyebilirsiniz.

>>>SİGORTALARI DA İNCELEYİN
Konut kredilerinde sadece DASK (deprem) ve konut sigortaları zorunludur. Bankanın talep edebileceği hayat veya ferdi kaza sigortaları zorunlu değildir, ancak ileride başınıza birşey gelirse ailenizi kredi yükünden korur

>>>GELİRİNİZ VE KREDİ TAKSİTLERİ
Kredi değerlendirmesinde düzenli gelirinizin belgeleyebildiğiniz kısmı baz alınır; hesaplanan taksitin belgelenen geliriniz içindeki payı %50’den küçük olmalıdır.

>>>EK ÖDEMELERİ ÖNCEDEN BİLDİRİN
İleride beklediğiniz ek prim veya dönemsel gelirlerinize bağlı olarak ara ödemeler planlıyorsanız bunları en baştan bankaya belirtin ve hesaba katılmasını sağlayın. Daha sonra yapılacak ek ödeme ve değişiklikler anaparanız üzerinden %2 cezaya tabi olabilir(yeni kanun çıkana kadar bu oran uygulanıyor)

>>>SÖZLEŞME ÖNCESİ BİLGİ FORMU'NU İNCELEYİN
Kredi sözleşmesini imzalamadan en az 1 gün önce bankanın size “Sözleşme Öncesi Bilgi Formu” sunması gerekir. Kanunen en az 1 gün inceleme hakkınız olan bu formda kredi ile ilgili tüm şartlar ve masraflar belirtilir.

+90 555 685 14 53 - http://ctkemlak.com/ - https://twitter.com/ctkemlak - emlak@ctkemlak.com

Yapı bilgi Bankası > İpucu >

Yeni Evinize Taşınmadan Önce Neler Yapmalısınız?
Yeni evinizi buldunuz ve bir an önce taşınmak istiyorsunuz. Peki ev taşırken nelere dikkat etmek gerek?
Ev taşımak için gerekli malzemelerin temin edilmesi ,Ev taşırken en çok ihtiyaç duyacağınız materyallerin başında, karton koli, bol miktarda iplik, kırılabilecek eşyalarınızı sarmak için bol miktarda kağıt ya da gazete, koli bandı, makas, eşyalarınızı demonte hale getirebilmek için tornavida geliyor. Taşınma telaşında sıkıntıya düşmemek için bu eşyaları önceden hazırda bulundurmak toparlanma sürecinizi hızlandıracaktır.Taşınacağınız evin temizlenmesi , Büyük eşyalar evinize taşınmadan önce ev bomboşken dip köşe temizlik yapmak şart. Buzdolabı, yatak, koltuk gibi büyük eşyalar eve girdikten sonra evi temizlemek boş halinden çok daha güç olacaktır.Eşyaları taşımak zannettiğinizden zor olabilir ,Evinizi taşımak için mutlaka profesyonel bir nakliye firmasından destek alın. Ağır eşyaları taşırken; belinizi sakatlayabilir, böyle bir süreci doktor arayarak geçirmek zorunda kalabilirsiniz. Sadece kapıyı çekip evden çıkmanızı sağlayacak kadar profesyonel nakliye firmalarından destek alın. Evinizdeki mutfak eşyaları hatta kıyafetler de dahil olmak üzere her şeyi sizin yerinize toparlama hizmeti sunan nakliye firmaları mevcut. Özel eşyalarınızı önceden bşr şkş koli yapıp geri kalan teferruatlı işleri onlara bırakabilirsiniz.

Başvurularınızı yapmayı ihmal etmeyin ,

Doğalgaz ,
Bir eve taşınmadan önce ihmal etmemeniz gereken en önemli konu ise elbette dairenizin su, elektrik ve doğalgaz başvurularının yapılması. Eğer taşındığınız binada sizden başka doğalgaz abonesi yoksa ve apartmanda 8 daireden az hane mevcutsa başvurunuzu bireysel olarak yapabilirsiniz. Ancak bulunduğunuz binadaki daire sayısı 8 ve 8'den fazlaysa başvurunuzu noter tasdikli apartman karar defteri, binanın tek bir sahibi varsa da karar bildiren dilekçe ile yapmanız gerekiyor.

Elektrik ,
Eğer taşındığınız bina yeni ise bağlantı yaptırabilmeniz için evin tapu kaydı, yapıya ait onaylı elektrik projesi, imar alanı içindekiler için yapı kullanım izni ve sayaç faturası ile başvuru yapmanız gerekiyor. Eğer elektrik faturasını başka bir kullanıcıdan üzerinize almak istiyorsanız da; abone numarası veya ödenmiş bir fatura, nüfus cüzdanı fotokopisi ve satın aldığınız/kiraladığınız mülkün tapu fotokopisi ile başvuru yapmanız gerekiyor.

Su ,
Evinize su bağlantısı yaptırmak için evinizin bulunduğu bulunduğu şube müdürlüğüne; kira kontratı fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi, bulunduğunuz daireye ait eski bir fatura ya da dairenin tesisat faturası, sayacın üzerinde yazan son değerle müracaat ederek işleminizi gerçekleştirmeniz gerekiyor.

+9 0 555 686 14 53 - http://ctkemlak.com/ - http://twitter.com/ctkemlak - emlak@ctkemlak.com


 
 
 
 
Özellikler  
 
 
Konum Özellikleri
 
 
Toplu Ulaşıma Yakın Şehir Manzaralı
Merkezde Caddeye Yakın
Dış Özellikler
 
 
Telefon Hattı Su Hattı
Elektrik Hattı Var  
Konum
Manzara

Harita

<< Önceki Sonraki >>
Görüntülenme Sayısı: 1080